Jak to jest z pożyczką za darmo?

Wiele osób nie wierzy, że od firmy pożyczkowej można pożyczyć pieniądze zupełnie za darmo. Nie poniesiemy z tego tytułu naprawdę żadnych kosztów? Zero oprocentowania? Brak prowizji? Tak, ale tylko jeden raz. A dokładnie pierwszy raz.

 

Za darmo, tylko po co?

 

Każdy z nas miał zapewne w swoim życiu sytuację, w której potrzebował pieniądze na już. Niespodziewany wydatek, a w dodatku brak możliwości pożyczenia pieniędzy w banku, to dla niektórych prawdziwy dramat. Tym bardziej, jeśli akurat wokół nie mamy nikogo, kto mógłby pożyczyć potrzebną kwotę. Chwilówka za darmo to świetna pomoc. To jak pożyczenie pieniędzy od znajomego, rodziny, czyli osób, które nie doliczają nam procentów. Ale po co firma pożyczkowa pożycza pieniądze za darmo. Nie ma przecież w tym żadnego zysku? Trudno nie domyśleć się, że to forma przyciągnięcia klienta do swojej oferty. Kolejna pożyczka niestety nie jest już za darmo.

 

Ale uwaga !!!

 

Za darmo nie oznacza jednak tego, że jeśli nie będziemy w stanie oddać pieniędzy w terminie, nie będzie nas to kosztowało. Firmy pożyczkowe doliczają wówczas opłaty za opóźnienia. Należy więc pamiętać o dokładnym przeczytaniu umowy. Każdy zapis w niej musi być dla nas zrozumiały. Jeśli nie jest, lepiej zrezygnować z oferty i poszukać innej. Poza tym konieczne jest też sprawdzenie wiarygodności firmy pożyczkowej. Można to zrobić na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego. Im więcej pewności, tym dla klientów lepiej. Choć zdecydowana ich większość nie przygląda się dokładnie swojemu pożyczkodawcy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*