Jaki jest koszt chwilówek?

Należy mieć świadomość, że koszt pożyczki chwilówki jest zdecydowanie wyższy od pożyczki, którą udziela nam bank. Wyższe jest bowiem oprocentowanie, ale też inne składowe kosztów, jak prowizja, ubezpieczenie czy opłaty dodatkowe. Pamiętajmy, że za rozpatrzenie wniosku parabanki również pobierają opłaty.

 

RRSO chwilówek

 

RRSO pożyczek udzielanych przez instytucje pozabankowe wyrażone w procentach. To całkowity koszt naszej pożyczki z uwzględnieniem wszystkich składowych w stosunku rocznym. Tyle procent więcej musimy oddać pożyczkodawcy. RRSO jest więc świetnym kryterium, którym możemy kierować się podczas wyboru.

 

O tym należy pamiętać?

 

Pamiętajmy, że RRSO nie uwzględnia kosztów, które musimy ponieść z tytułu spóźnienia w spłacie pożyczki. Nie uwzględnia więc kosztów za przedłużanie spłaty, obecnie refinansowanie oraz opłat za monity. Musimy zdać sobie sprawę, że są to kwoty mocno obciążające budżet. Pożyczamy więc w instytucjach pozabankowych tylko wtedy, gdy mamy pewność, że będziemy w stanie spłacić pożyczkę w wyznaczonym terminie.

 

Jakie to inne koszty?

 

Oprócz oprocentowania nominalnego, które musimy ponieść z tytułu pożyczki, musimy również zapłacić prowizję, a w niejednej firmie również i ubezpieczenie. Opłaty manipulacyjne, przygotowawcze doliczane są oczywiście do ogólnego kosztu, stąd do oddania zwykle w kolejnym miesiącu mamy sporą kwotę. O tym, czy jest to dla nas „produkt przyjazny” powinniśmy zdecydować sami. Warto korzystać z kalkulatorów i rankingów, które są pomocne podczas wyboru.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*