Pożyczka 500+ – jakie źródła dochodu są akceptowane przez pożyczkodawców?

Firmy, które udzielają pożyczek, dokonują weryfikacji zdolności kredytowej swoich klientów bardzo dokładnie – dokładniej niż sugerowałaby to ogólna opinia. Bardzo duża część firm działa we współpracy z BIK – a zdecydowana ich większość dodatkowo korzysta z rejestrów dłużników BIG. Dostępność pożyczek dla pożyczkobiorców w firmach pozabankowych jest jednak dalszą zaletą dla tych instytucji. Z dużym powodzeniem można się np. ubiegać o pożyczkę na świadczenie 500+.

Pożyczka na 500+ jako nowe świadczenie dla pożyczkodawców

Duża poprawa finansowa polskich rodzin, na którą swój wpływ miały nie tylko świadczenia z tytułu 500+ ale również usprawnienie z zakresu ściągalności alimentów, to bardzo dobra informacja dla całego sektora zajmującego się pożyczkami pozabankowymi. Pożyczka na świadczenia z tytułu 500+ jest możliwa, ponieważ zasiłek zgodnie z ustaleniami ustawodawcy jest traktowany, jako dochód. Oczywiście, jeżeli świadczenie 500+ ma być jedynym zabezpieczeniem dla pożyczki, otrzymanie jej okazać się może bardzo trudne.

Pożyczka na alimenty?

Alimenty zgodnie w oparciu o krajowe prawo, uznaje się za formę dochodu, a podatnicy zmuszeni są rozliczyć się z nich. Istnieje jednak spora ilość wyjątków, poprzez które bardzo duża część osób otrzymanych alimentów nie musi umieszczać w corocznym rozliczeniu PIT. Z uwagi na to, że alimenty uznawane są formę dochodu, możliwe jest posiłkowanie się nimi podczas składania wniosku o pożyczkę. Dzięki wliczeniu środków przychodzących z alimentów, do comiesięcznych dochodów możliwe jest staranie się o dużo większe środki z tytułu pożyczki.

Co jeszcze wpływa na zdolność kredytową pożyczkobiorcy?

Wiele firm regularnie współpracuje z BIK oraz wspomaga się podczas oceny zdolności kredytowej scoringiem generowanym właśnie przez BIK. Średnia ocena pożyczkobiorców korzystających z usług firm pozabankowych wynosi około 423 punktów – dla przykładu, średnia ta dla osób decydujących się na pożyczkę w banku to 583 punkty. Oznacza to, że dużo łatwiej jest zaciągnąć pożyczkę w firmie pozabankowej niż w banku. Uzależnione jest to wieloma czynnikami- między innymi od rodzaju umowy w oparciu, o którą pożyczkodawca pracuje. Podobnie jednak jak banki, firmy pozabankowe biorą pod uwagę szereg innych czynników, brane są pod uwagę między innymi:

  •         ilość aktualnych zobowiązań,
  •         wysokość dochodów,
  •         ilość osób na utrzymaniu,
  •         stan cywilny,
  •         status zamieszkania,
  •         wysokość miesięcznych zobowiązań,
  •         pozytywna historia kredytowa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*