Czym są pożyczki prywatne?

Pożyczki prywatne większości z nas kojarzą się z otrzymywaniem pieniędzy od bliskich, bez oprocentowania. Jak się jednak okazuje, coraz częściej są one oferowane przez osoby prywatne dysponujące własnym kapitałem. Co warto wiedzieć na ich temat?

Pożyczka prywatna – co to takiego?

Pożyczka prywatna stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla osób mających zaciągnięte zobowiązania, którym nie udało się uzyskać kredytu lub pożyczki. Jest ona oferowana przez osoby prywatne rozumiane jako posiadające zarejestrowaną działalność jako firma pożyczkowa. Zasady zaciągania pożyczek od osób prywatnych są uregulowane w przepisach Kodeksu Cywilnego.

Na czym polega pożyczka prywatna?

Osoba udzielająca pożyczki prywatnej inwestuje swoje oszczędności, a pożyczkobiorca ma możliwość negocjacji takiej oferty. Przy zaciąganiu tego typu zobowiązania, strony mogą w bezpośredni sposób ustalić kryteria współpracy korzystne dla obu stron. Pożyczkodawcy są nazywani w tym przypadku inwestorami, a pożyczek udzielają oni przez parabanki, serwisy pożyczkowe lub portale oferujące tak zwane pożyczki społecznościowe.

Główne zalety pożyczki prywatnej

Pożyczki prywatne stanowią doskonałą ofertę dla pożyczkobiorców, aby otrzymać pieniądze, których nie mogą pożyczyć w tradycyjny sposób. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne również dla pożyczkodawców, jako że otrzymują oni wynegocjowany ze stroną procent. Do zalet pożyczki prywatnej zaliczyć można także bezpośredni kontakt pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy oraz możliwość ustalenia indywidualnych warunków transakcji.

Bez baz i rejestrów

O pożyczkę prywatną ubiegać mogą się osoby mające inne zobowiązania kredytowe. W przeciwieństwie do kredytu bankowego, nie ma tutaj konieczności udzielania szeregu informacji i składania wielu dokumentów. W ich przypadku nie mamy także do czynienia ze sprawdzaniem rejestru KRD lub BIK.

Pożyczka dla zadłużonych

Pożyczki prywatne są chętnie zaciągane przez osoby zadłużone mające wpisy w rejestrach uniemożliwiające wzięcie pożyczki lub którym banki odmówiły udzielenia kredytu. Podczas gdy instytucje finansowe wymagają poświęcenia dużej ilości czasu na dokonanie wszelkiego rodzaju weryfikacji i zebrania pliku dokumentów, w przypadku pożyczek prywatnych procedura przebiega bardzo szybko, co pozwala na uzyskanie niezbędnych środków w bardzo krótkim czasie.

Czy pożyczki prywatne są bezpieczne?

Jeżeli planujemy pożyczyć kwotę większą niż 500 złotych, należy pamiętać o sporządzeniu pisemnej umowy, która pozwoli na dochodzenie swoich praw przed sądem (o ile zajdzie taka konieczność). Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku skorzystanie z oferty jednej z platform finansowych weryfikującej swoich pożyczkodawców, a co za tym idzie – będącej w stanie zagwarantować dogodne warunki pożyczki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*