Wszystko, co na temat konsolidacji chwilówek online wiedzieć powinniście

Jeżeli szukamy sprawdzonego sposobu na restrukturyzację naszych zobowiązań, pożyczka konsolidacyjna będzie doskonałym rozwiązaniem. Dzięki zebraniu wszystkich zadłużeń w jedno, będziemy w stanie w szybki sposób odzyskać stabilność finansową. Raty nowego zobowiązania będą mniejsze, a czas na jego spłatę dłuższy. Czy możliwe jest jednak skonsolidowanie pożyczek pozabankowych?

Pomimo tego, że pożyczka pozabankowa stanowi doskonałą alternatywę dla pożyczek prywatnych, a lista firm świadczących usługi finansowe jest długa, trudno odnaleźć w ich ofercie pożyczkę konsolidacyjną. Na szczęście, na rynku finansowym dostępnych jest sporo pożyczek ratalnych, które mogą pełnić funkcję zbliżoną do kredytów konsolidacyjnych i pomogą nam zapanować nad zobowiązaniami.

Konsolidacja długów znacznie korzystniej prezentuje się po stronie banków, które oferują specjalne kredyty łączące w jedno wszystkie zobowiązania. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że z usługi tej nie skorzystamy w każdej z instytucji. Jeżeli nawet dany bank ją świadczy, to odbywa się to na zasadzie współpracy z Biurem Informacji Kredytowej, a co za tym idzie, gdy nasza historia kredytowa nie przedstawia się korzystnie, możemy nie otrzymać dodatkowego świadczenia pieniężnego.

Przy pomocy kredytu konsolidacyjnego możemy spłacić klasyczne kredyty bankowe czy debety. Problematyczne może być jednak połączenie w jeden kilku pożyczek poza bankowych – banki bardzo niechętnie spłacają tego typu zobowiązania. Należy także zdawać sobie sprawę z faktu, że dane zobowiązanie może skonsolidować jedynie wówczas, zanim pojawią się opóźnienia w spłacie długu. Gdy tego nie zrobimy, zwykłe pożyczki online nam nie pomogą, a jedynym dostępnym rozwiązaniem będzie pożyczka pod zastaw lub z gwarantem.

Do wyboru mamy kredyt konsolidacyjny gotówkowy przyznawany na krótki czas z mniejszym oprocentowaniem, który nie wymaga zabezpieczenia oraz hipoteczny. Przyznaje się go na dłuższy okres, a wyższe sumy zapewniają niższe oprocentowanie. W tym przypadku wymagane jest zabezpieczenie w formie hipoteki lub gwaranta.

Gdy na skutek problemów finansowych będziemy zmuszeni do wzięcia kilku kredytów, większość z nas zdecyduje się na ich konsolidację. Nawet jeżeli nie udało nam się terminowo spłacić takiego zadłużenia, możemy ubiegać się o odszkodowanie za konsolidację, które przysługuje wszystkim osobom, które będąc w podbramkowej sytuacji skorzystały z niekorzystnej oferty konsolidacyjnej. Możemy się o nie ubiegać nawet na długo po uregulowaniu zobowiązania. Cały proces polega na przekazaniu praw do roszczenia kancelarii prawniczej, która zyskuje dostęp do wszystkich kopii dokumentów bankowych z naszym nazwiskiem. Odszkodowanie otrzymamy w przeciągu 3 dni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*