Potrzebujesz gotówki i masz negatywną historię w BIK?

Pożyczka bez BIK

Nie martw się – wciąż masz szansę na pożyczkę!

Z Biura Informacji Kredytowej korzysta większość polskich banków, które pozyskują z niego informacje na temat historii kredytowej swoich klientów i biorą je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu kredytu. Niestety negatywna historia w BIK zwykle utrudnia uzyskanie kredytu bankowego. Nie oznacza to jednak, że osoby z taką historią w ogóle nie mają szans na kredyt lub pożyczkę. Istnieje wiele firm, które z BIK po prostu nie korzystają, a zdolność kredytową swoich klientów oceniają na podstawie innych informacji.

Pożyczki bez BIK – gdzie można je znaleźć?

Pożyczki bez BIK udzielane są przez niektóre firmy z sektora pozabankowego. Takich firm jest zaledwie kilka, ponieważ coraz więcej pożyczkodawców jednak decyduje się współpracować z BIK, korzystając ze zgromadzonych tam informacji. Aby znaleźć firmę pożyczkową, która nie sprawdza BIK, najlepiej jest skorzystać z internetu. Informacje na ten temat firmy umieszczają zwykle na swojej stronie internetowej np. w warunkach udzielania pożyczek. Wśród pożyczek bez BIK są przede wszystkim tzw. chwilówki online, czyli krótkoterminowe pożyczki gotówkowe udzielane całkowicie zdalnie przez internet. Pożyczki takie dostępne są w kwotach od 100 do nawet 5000 zł i można je uzyskać w zaledwie kilka minut, ponieważ firmy je udzielające stosują bardzo uproszczone formalności.

Czy każdy może otrzymać pożyczkę bez BIK?

Warto podkreślić, że każda firma pożyczkowa przed udzieleniem pożyczki klientowi sprawdza jego zdolność kredytową, czyli jego możliwości zwrotu pożyczki w wyznaczonym terminie. Robi to także wtedy, jeśli nie korzysta z BIK. Po prostu bierze pod uwagę inne informacje, najczęściej podane przez samego klienta (np. o wysokości zarobków). Dodatkowo niektóre firmy sprawdzają, czy klient wnioskujący o pożyczkę nie widnieje w ogólnopolskich bazach dłużników, takich jak BIG Info Monitor, czy KRD Biuro Informacji Gospodarczej. Brak negatywnych wpisów w takich bazach zwykle jest jednym z podstawowych warunków uzyskania pożyczki. Firmy pożyczkowe udzielające pożyczek bez BIK zwykle jednak łagodnie oceniają zdolność kredytywą swoich klientów, dzięki czemu nawet osoby zadłużone mają szansę otrzymać u nich kredyt. Czasami, gdy sytuacja finansowa klienta jest trudna, po prostu oferują mu niższą kwotę pożyczki, tak aby nie miał on żadnych problemów z jej spłatą.

Negatywna historia w BIK nie zawsze oznacza nierzetelność danej osoby w regulowaniu zobowiązań. Może ona przecież wynikać z przejściowych problemów finansowych, które każdemu mogą się przytrafić. Firmy pozabankowe w których jest możliwość pożyczki bez BIK doskonale to rozumieją i dlatego chętnie wyciągają pomocną dłoń do osób, które w bankach nie mają żadnych szans na kredyt.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*